KONST / Skulptur & konsthantverk / Dalahäst 9133219
*
nr 913 3219
Dalahäst
tidigt 1900-tal, längd: 18, höjd: 18
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2014
kl 18:59:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 10:34:56
1
1.000 kr
19/9 12:27:56
2
600 kr
19/9 12:28:32
2
800 kr
22/9 18:25:36
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
-
8017 Skulptur
Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:19
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:56
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:10
-
7215 Skulptur
Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:47
*
Dalahäst
nr 913 3219
Dalahäst
tidigt 1900-tal, längd: 18, höjd: 18
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/9 10:34:56 | 1 | 1.000 kr |
| 19/9 12:27:56 | 2 | 600 kr |
| 19/9 12:28:32 | 2 | 800 kr |
| 22/9 18:25:36 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
-
8017 Skulptur
Asien, växt, sten. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:19 -
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:56 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36 -
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:10 -
7215 Skulptur
Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:47



